2020 mobılya trendleri  2020 nin yaz aylarına yaklaştığımız ve evlerimizde bolca vakit geçirme imkanı bulduğumuz bu günlerde mobilyalarımızı yenilemenin ve ev dekorasyonunu değiştirmenin tam zamanı.


2020’nin mobilya ve dekorasyon trendlerinde konfor ve işlevsellik ön planda. Mobilyalarda aranan özelliklerin en başında maksimum konfor geliyor.  özellikle geometrik formda tasarımlar kullanılırken renklerin ve kullanılan malzemeler sadelik ve huzuru yansıtmakta.

Ahşap her yıl olduğu gibi 2020 yılında da vazgeçilmez malzemelerin başında gelmektedir. Özellikle ahşabın ham hali tasarımlarda sıkça görülmekte. Metallerde ise pirinç ve krom ön  planda. Küçük bir alana sahipseniz alanı daha geniş göstereceğinden metal eşyalar tavsiye edilir. Bu malzemeler ayrı ayrı kullanıldığı gibi metalin,mermerin ve doğal ahşabın kombine edildiği bir çok mobilya tasarımı da mobilya dünyasının içinde yer almaktadır. Özelikle evini rustik tarzda dekore etmek isteyenler ahşabın ve mermerin ham halinden faydalanarak sıcak  ve samimi bir ortam elde edebilirler


2020 mobilya trendlerinde  kadife kumaşların yerini koton ve kadife saten kumaşlar alırken tamamlayıcı olarak ta siyah beyaz desenli kullanılıyor. Renk  skalalarında  ağırlıklı olarak mavinin tonları göze çarpmakta . Geçmiş yıllara nazaran canlı renklerin yerini mat ve pastel renkler almaktadır. Özellikte yastıklarda ,aksesuarlarda ve örtülerde maviye sık sık rastlayacağız. Ham betondan yapılmış dekoratif ürünlerde bolca karşımıza çıkıyor. Eğer sizde malzemeleri temin edebilirseniz ,internetteki videolardan yardım alarak istediğiniz modelde ürünler tasarlayabilirsiniz. Evinize kendinizden bir şeyler katmak eve olan aidiyet duygunuzu güçlendirecektir.