Antre Dekorasyonu

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Evimizin giriş kısmında bulunan antrelerin dekorasyonu diğer oda ve kullanım alanlarına göre daha az önemsenmektedir. Fakat antreler evime gelen misafirlerimize evimizle ilgili olumlu bir intiba oluşturmasından dolayı önemlidir. Antreler evimizin genel dekorasyonu hakkında ipucu verirken, gerek aynı tarzda döşenmiş odalar arasında tamamlayıcı, gerekse farklı tarzlarda dekore edilmiş odalar arasından geçiş özelliği taşıdığından ev dekorasyonun önemli parçalarından biridir. Bu yüzden kendine has, diğer odalardan farklı olarak dekorasyon oluşturulabileceği gibi, evin diğer odalarının stiline uygun olarak ta dekore edilebilir.

 

antre-dekorasyonu

 

Kuşkusuz antre dekorasyonlarının en vazgeçilmez parçası dresuarlardır.Hem şık hem de kullanışlı antre oluşturmak için dresuarlar her tarz modelleri ile iç mekan dekorasyonunda kullanılan,kullanıldıkları alanda şık ve estetik hava yaratan mobilyalar arasındadır. Dresuarlar hem fazla yer kaplamaz hem de üzerine yerleştireceğiniz kutu ve sepetlerle depolama alanı oluştururken şık bir vazo ya da abajur antrenizde ki dresuarınız üzerinde etkili bir ambiyans oluşturacaktır. Vazonuza koyacağınız mevsim çiçekleri ile de evinize tazelik hissi oluşturabilirsiniz. Dresuarınızın üzerine yerleştireceğiniz aynalar ile antrenizi daha ferah ve geniş olmasını sağlayabilirsiniz. Aynayı ister tek ve büyük isterseniz parçalı bir şekilde birden fazla aynayı kullanabilirsiniz. Ayna yerine zarif tablolar ya da sevdiklerinizle çekindiğiniz fotoğraflarınızı çerçeveleterek kullanabilirsiniz. Aksesuar seçimi yaparken dengeyi sağlamalısınız. Fazla ve birbirinden farklı tarzlarda kullanaacağınız aksesuarlar kalabalık bir görüntü oluşturacağından antrenizde karışık bir dekorasyon ortaya çıkacaktır.

 

antre-dekorasyonu

 

Antrenizde dresuar için yeterli alanınız yoksa raflarla antre dekorasyonu oluşturmanız mümkün. Üzerine yerleştireceğiniz şık aksesuarlaar sayesinde şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Antreleriniz için portmanto kullanmak istiyorsanız ve bunun için yeterli alanınız yoksa kendi portmantonuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Duvara asacağınız kanca askılarla ceket ve montlarınız için pratik bir depolama alanı oluştururken, günlük ayakkabılarınız için şık kutuları seçebilirsiniz. Ayakkabılarınızı giymek için antre dekorasyonuna uygun olarak kullanacağınız bir bank ile de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Eğer ışık almayan bir antreniz varsa koyu renklerden kaçınmalısınız. Daha ferah ve aydınlık bir antre için açık renkleri tercih etmeli ve özellikle cam malzemeler kullanmalısınız. Antrenizin aydınlatması için duvarlarınıza aplikler yerleştirebilir ya da şık sarkıt lambaları kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakın