Ev Dekorasyonu

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Ev dekorasyonunda değişen trendleri evimizde uygulamak,evimizin tarzını değiştirme zaman zaman herkesin istediği bir şeydir. Çoğu zaman sıkıldığımız ev dekorasyonunda yaptığımız küçük bir değişiklik bile bizi psikolojik olarak rahatlatır, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Böylelikle evimize gelen misafirlerimizi gururla ağırlarız.  

Ev dekorasyonunu yenilemeye başlamadan önce tarz ve konsept belirlemeliyiz. Belirlediğimiz tarz üzerinden evimizi dekore etmek daha kolay olacaktır. Spor, klasik, country, İskandinav… Evimizin her bölümü aynı tarzda olacak diye bir kural yoktur. Her bölümde farklı tarzları uygulayabilirsiniz.

Antreler evin ilk izlenimi için önem taşırlar. Antre dekorasyonu  evin genel tarzını ve çizgisini yansıtır. Eğer dar bir antreye sahipsek mutlaka duvarları ve yer döşemeleri açık renk olmalıdır.  Duvarlarını büyük aynalar ile süsleyip daha geniş görünmesini sağlayabiliriz. Fazla aksesuar kullanmak bu tarz girişlerde göz yoracağından ve kalabalık bir görüntü oluşturacağından iyi bir fikir olmayabilir. Büyük antreler için ise duvarlarımızı farklı büyüklükte tablo ve fotoğraf çerçeveleri ile doldurabiliriz. Antrede mobilya seçiminde sade olanlardan yana tercihimizi kullanmalıyız. Telefon sehpaları berjerler kullanarak dekore edilebilir buna çiçekleri de ekleyerek hoş bir antreye sahip olabiliriz.

 

ev-dekorasyonu

 

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız yer kuşkusuz ki salonlar ve oturma odalarıdır. Sıcak ve samimi bir ortam yaratmak için kullanacağımız renklere ve aksesuarlara önem vermeliyiz.  Duvarlarımızın rengi ile yer döşemesinin rengi mutlaka uyum içerisinde olmalıdır. Büyük ve gösterişli mobilyalardan kaçınarak sade ve ölçülü bir dekorasyon oluşturabiliriz. Salonumuzda kolon ve kirişler var ise bunları niş ve alçı levhalara çevirebiliriz. Nişleri konumlandırdığınız yerleri TV ünitesi olarak kullanabilir,spot ve lambaderler ile aydınlatıp farklı bir atmosfer oluşturabilirisiniz. TV ünitesine yer vereceğiniz duvarı son dönemde çok moda olan tuğla görünümlü duvar kağıdı ile de kaplayabilirsiniz. Alışagelmiş bir tavana sahipseniz ve bu tavanınızda değişiklik yapmak istiyorsanız asma tavan,gergi tavan ile değiştirip ve tavana yapılan ışıklandırma sistemleri ile salon ya da oturma odanızda modern bir tarz oluşturabilirsiniz. Eğer salonunuz normal salonlara göre büyükse ve doldurmakta zorlanıyorsanız son yıllarda çok sık kullanılmaya başlanılan şömineye salonunuzda yer verebilirsiniz.. Artık neredeyse hemen hemen her bütçeye göre şömine modeli bulmak mümkün Böylelikle büyük salonunuza sıcak ve samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

ev-dekorasyonu

 

Yatak odası dekorasyonu rahat ve dinlendirici olmalıdır. Gözümüzü yoracak hiçbir fazla eşyaya yer vermemeliyiz. Kullanacağımız renkleri seçerken daha soft ve sakinleştirici etkisi olan renkleri seçmeliyiz. Yatak odası dekorasyonunda en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi yeterli depolama alnının olmamasıdır. Eğer ayrı bir giyinme odamız yoksa kullandığımız dolaplar bize asla yetmez. Gardıropların yanına raflı sistemlere yer vererek  daha çok eşya depolayabilirsiniz. Salonda olduğu gibi yatak odası tavanlarında da farklı tavan sistemlerine ve ışıklandırmalara yer verebilirsiniz.

 

Yorum Bırakın