Evlerde Bahar Dekorasyonu

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde hem ruhumuzu hem evimizin dekorasyonunu tazelemeye ihtiyacımız var. Kasvetli kış havasından kurtulup ufak dokunuşlarla evimizde bahar havası estirebiliriz. Baharın sıcaklığını ve pozitif enerjisini evimizde kalıcı hale getirerek motivasyonumuzu yüksek tutabiliriz.

Evimizde bahar konseptli dekorasyon yenilemesine öncelikle renk seçimine karar vermeliyiz. Baharın cıvıl cıvıl içimizi ısıtan renklerini evimizin her köşesinde kullanabiliriz. Renk seçimi yaparken zorlanıyorsanız bunu kolay bir yöntemle halledebilirsiniz. Örneğin salonunuzda yada değişiklik yapacağınız alanda 3 renk kullanmak istiyorsanız ikisi birbirine yakın birini zıt bir renkte seçmelisiniz. Birbirine yakın renkleri açık tonlarda olanını duvarlarda koyu olanı koltuk takımlarınızda zıt rengi ise aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

 

evlerde-bahar-dekorasyonu

 

Duvarlarda açık ve nötr renkler daha kullanışlı olsa da duvarlarımızın hepsini aynı renkte olacak diye bir kural yoktur. Duvarlarımızdan birini pastel tonlarda pembe,yeşil,mavi gibi bir renge boyayacağımız gibi çiçek desenli duvar kağıdı ile de kaplayabilirsiniz.

Koltuklarımızı da bahar konseptine uygun olarak değiştirmek istiyor fakat bunu bütçenizi zorlamadan yapmak istiyorsanız koltuklarınızı çiçekli desenlerde kaplatabilirsiniz. Tamamı çiçekli kumaşlar göz yorar diye düşünüyorsanız pastel tonlarda bir kumaş ile kaplattığınız koltuk takımlarınızın berjerlerini  ya da minderlerinizi çiçek desenli kumaşlar ile değiştirebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerdeki minderleri bir arada kullanmaktan çelinmeyin. Minderleri yerleştirirken çok özenli olmanıza gerek yok. Rastgele yerleştirerek evinize rahat ir hava verebilirsiniz. Hatta koltuk minderleriniz biraz büyük tutarak yer minderi olarak da kullanabilirsiniz. Mobilyamızı tamamlayan ve orta sehpa olarak kullanacağınız bir puf yaptırarak bütünleme sağlayabilirsiniz.

Bahar denilince ilk akla gelen çiçekleri de bu aylarda evinizden eksik etmeyin. Pencere kenarına ya da sehpaların üzerine koyacağınız çiçekler evinizde güzel bir kır havası oluşturacaktır.

 

evlerde-bahar-dekorasyonu

 

Depolama konusunda sıkıntı çekiyorsanız her yerden çok kolaylıkla temin edebileceğiniz renkli kutuları evinizin girişinden salona kadar çocuğunuzun odasında ve banyolar olmak üzere her köşesinde kullanabilirsiniz.

Kışın yerlerin soğuk olması nedeni ile kullanılan büyük halıları daha ince ve kilim gibi olanlarla değiştirebilirsiniz. Kullanacağınız çerçeveler, mumlar, lambaderler ve abajurlarla evinizde sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ferah görünmesini istediğiniz bölümde de ayna kullanmayı ihmal etmeyin

Yorum Bırakın