Koltukta Kadife Modası

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Koltukta kadife modası son yıllarda dekorasyonda yükselen bir trend haline gelmiştir. Özellikle 2019 koltuk modellerinde kadife kumaşa sık sık rastlayacağız. Kadife kumaşlar önceleri avangard diye tabir edilen gösterişli ve ağır işçiliği ile bilinen lüks mobilyalarda kullanılsa da günümüzde her yaşam alanında hayatımıza girmiştir. Canlı ve parlak renkleri ile modern dekorasyona da başarılı bir şekilde uyum sağlamıştır.

 

koltukta-kadife-modasi

 

Kadife kumaş dokuma aşamasında kumaşın hammaddesine ait olan liflerin uzun şekilde bırakılmasıyla oluşur. Kadife kumaşlar önceleri sadece ipekle dokunsalar da günümüzde daha az maliyetli olması nedeni ile devreye naylonlar girmektedir. Kadife kumaşlar yumuşak ve hacimli kumaşlardır. Temizliği diğer kumaşlara göre biraz zor olsa da ihtişamlı duruşu ile zengin ve gösterişli bir hava oluşturur. Kadife denilince akla klasik kumaş gelse de günümüzde bunun aksine enerjik ve modern bir dekorasyon istenildiğinde de rahatlıkla kullanabileceğimiz bir kumaştır. Önemli olan kullanılan kadifenin oranı, rengi ve birlikte kullanılan aksesuarların tarzıdır.

Koyu renk kadifeler daha ağır bir ortam oluştururken açık renkte kullanacağınız kadifeler daha spor ve modern bir ortam sağlayacaktır. Canlı ve parlak renkleri parlak metal, gümüş renkleri ya da dore ve bronz renkler ile kombine edebilir, bu renkteki aksesuarlarla kullanarak ağır ve klasik bir ortam oluşturabilirsiniz. Kadife kumaşın tek başına verdiği klasik havadan kurtulmak için ekose, geometrik desen gibi spor ve modern çizgilere sahip yastıklar kullanabilir aksesuar tercihlerinizi ahşap ve metal parçalardan seçebilirsiniz. Kadife kumaş koltuklarınızı kullanacağınız salonda düz dokuma halılar perdeler ve örülerde farklı dokudaki kumaşlar tercih ederek daha sakin bir görünüm elde edilebilir. 

 

koltukta-kadife-modasi

 

Kadife koltuk takımınızı iki farklı renkte seçerek tek tip ağır görünümden kullanabilirsiniz. İki renk kullanmak aksesuar seçiminde de size daha çok seçenek sunacaktır.

Kadife kumaşlar sadece salon ya da oturma gruplarında değil yemek odası ve yatak odalarında da kullanılıyor. Yemek odası için seçeceğiniz sandalyeler, yatak odasında ise yatak başlıkları, dekoratif puf ve yatak ucu bank tasarımlarında da kadife kumaşı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakın