Mini Koltuk Takımlari İle Dekorasyan

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Kalabalıklaşan şehirlerde evlerin ve yaşam alanlarının biraz daha küçüldüğü bir dönemdeyiz. Modern yaşamın getirisi olan küçük evlerin dekorasyonu da yerleşim sorunu açısından zor olmaktadır.  Fakat ihtiyaçlara göre değişen dekorasyon tarzları sayesinde küçük evler için de mobilya bulmak artık oldukça kolay.

 

mini-koltuk-takimlari-ile-dekorasyon

 

Küçük oturma odaları dekorasyonunda sık yapılan hatalardan biride mobilya kalabalığıdır.  Oturma odalarınızda gündelik mobilya ihtiyacınızdan fazlasını odanıza sığdırmaya çalışmayın. Bu odanızı olduğundan daha küçük gösterecek ve daha boğucu bir ortam olacaktır. Seçeceğiniz fonksiyonel mobilyalar ile daha ferah yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Küçük yaşam alanları en iyi şekilde dekore etmenin  yolu gösterişli ve büyük mobilyalardan kaçınmaktır. Basit çizgilere sahip olan, sade , zarif  iskandinav tarzı koltuklar ile küçük oturma odanızı dekore edebilirsiniz. Masif ahşap ve lake ahşap olarak bilinen ve ahşabın ham halinin kullanıldığı iskandinav tarzı mobilya modelleri son yıllarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Ahşabın en doğal halinin kullanıldığı bu tarz dekorasyon ile evinizde çok doğal ve sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Sade ve minimalist tarzın natürel renkler hakimiyetindeki mobilyalar ile rahatlatıcı ve huzur verici bir dekorasyon yapmanız mümkün.

iskandinav tarzı koltuk takımları iskelet kısımları hem sağlam hem de basit ve küçük olduğundan zarif bir görünüm oluşturmanın yanı sıra alandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır.  Küçük koltukları kullanarak dekore ettiğiniz oturma odanızda dekorasyonu tamamlamak için büyük ve gösterişli aksesuarlardan kaçınmalısınız. Çok fazla aksesuar kullanmakta odada karmaşık bir görüntüye sebep olacaktır. Koltuk takımlarının rengine uygun şekilde belirleyeceğiniz renkte seçeceğiniz bir kaç aksesuar ile dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.

 

mini-koltuk-takimlari-ile-dekorasyon

 

Küçük oturma odalarınız için seçeceğiniz küçük koltuklarınızın rengi de modeli kadar önemlidir. Küçük odalar için genellikle açık renkler kullanmak  odanızı daha büyük ve ferah göstereceğinden doğru bir tercih olacaktır. Fakat odanız küçük diye kullanacağınız renk açısından kendinizi sınırlandırmayın. Koltuklarınızda koyu renkleri kullanmak isterseniz de duvarlarınızı, perde ve halılarınızı açık renk kullanarak renk uyumunu dengeleyebilirsiniz. Seçeceğiniz açık renkte bir orta sehpa ile koyu renk koltuklarınızın dekorasyonunu  tamamlayabilirsiniz.

 

 

Yorum Bırakın