Özel Tasarım Koltuk

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Özel tasarım koltuk yaptırmak evinizdeki koltuk takımları evinizin ölçülerine uygun ve kullanımınıza uygun değilse, ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa koltuk döşeme ve tamir firmaları tarafından mümkün hale getirilmektedir. Bazen evininizin odaları piyasada bulunan koltuk ölçüleri ile uyum sağlamayabilir.

Özel tasarım koltuk yaptırmanın en güzel tarafı da hayalinizdeki modeli bulup istediğiniz renk ve kumaşta evinize uygun ölçülerde yaptırmanız ve bazen de internette, televizyonda örüp beğendiğiniz koltuk takımlarının piyasada bulunmadığından bu koltukları sizin isteğinize göre yaptırıp evinizde kullanmanızdır.

Bazen salonların çok büyük olmasından dolayı mevcut koltuk takımları salonunuzda kaybolabilir. Bu koltuk takımlarına ekleyebileceğiniz uygun renk ve modelde koltuk modeli bulmak çok zordur. Böyle durumlarda istediğiniz ölçü, model ve kumaşta koltuk yaptırarak koltuk takımınızı tamamlayabilirsiniz. Koltuk takımınıza ek olarak berjerler, uflar yaptırıp hem daha zengin bir görüntü hem de daha şık bir ortam oluşturabilirsiniz.  Özel  tasarım koltuklar sadece salon için yaptırılır diye düşünmeyin. Çocuğunuzun odası için anne koltukları ya da mutfağınız için mutfak dolaplarınıza uygun özel tasarım koltuklar yaptırabilirsiniz.

 

ozel-tasarim-koltuk

 

Koltuk takımları çeşitli ağaçlardan oluşmaktadır. Bazı ağaçlar uzun süre dayanırken bazı ağaçlar daha kısa ömürlü olmaktadır. Kısa ömürlü ağaçlar zaman içerisinde kırılma,oynama ve hatta dönerek koltuk takımınıza görüntü bozukluğu vermektedir. Kavak ağacı bu malzemeler arasında en dayanıksız olanıdır. Özel tasarım koltuk yapan firmalar ucuz olduğundan bunu tercih etse de sizin için uzun ömürlü olmayacaktır. Meşe dayanıklı bir ağaç olmasına rağmen koltuk yapımında çok fazla kullanılmayan bir malzeme olduğundan gürgen kadar dayanıklı değildir. Koltuk yapımında en çok tavsiye edilen malzeme dayanıklı olmasından dolayı gürgen ağacıdır.

Özel tasarım koltuk yaptırırken iskelet kadar önemli olan kullanılan sünger ve kumaştır. Kullanılan süngerin kaliteli olması uzun süre çökmeden kullanmanızı, kumaşın kaliteli olması ise solmadan, yıpranmadan kullanmanızı sağlayacaktır.

 

ozel-tasarim-koltuk

 

Kullanılan malzemelerin kaliteli olması yanında özel tasarım koltuklarda işçilikte çok önemlidir. İşini iyi yapan,tecrübeli firmalar ile çalışmak  zevk ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz koltuklara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yorum Bırakın