Stüdyo Daire Dekorasyonu

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Stüdyo Daire Dekorasyonu

 

Stüdyo Daire Dekorasyonu Stüdyo daireler genellikle yalnız yaşayan kişiler tarafından tercih edilse de son zamanlarda yeni evli çiftlerde bu tarz evlerde yaşamaya başladılar. Stüdyo dairenizi doğru dekore ettiğiniz takdirde geniş bir evin konforunu sağlayabilmeniz mümkündür. Stüdyo daireler küçük alanlar oldukları için dekorasyonda kullanılacak eşyalar ne kadar fonksiyonel olursa dar alanları da  maksimum düzeyde kullanma imkanı olacaktır. Stüdyo daire dekorasyonunda fazla eşyaya yer yoktur. Bu yüzden ihtiyacınız olan temel eşyalara karar vererek bunların da en kullanışlı olanlarını tercih etmelisiniz.

 

stüdyo-daire-dekorasyonu

 

Stüdyo Daire Dekorasyonu  genellikle mutfak ve salon bir arada olduğundan bu alanı masa, koltuk ya da yüksek bir aksesuarla bölebilirsiniz. Bu bölmeleri yaparken de ferahlık hissinden uzaklaşmamalısınız.

Stüdyo dairenizi daha geniş, ferah ve aydınlık göstermesi için duvarlarınızda açık ve tek renk tercih etmelisiniz. Eğer duvar kağıdı kullanarak farklılık yaratmak isterseniz duvar kağıdını tek bir duvarda uygulayın. Derinlik yaratmak ve ışığının etkisini arttırmak için aynalardan yararlanabilirsiniz. Duvarlara monte edeceğiniz raflara kitaplarınızı,dvd lerinizi yerleştirerek kitaplık için ayrı bir alan ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Stüdyo daire dekorasyonunda alandan tasarruf etmek için mobilya seçimine de dikkat etmeniz gerekli. Koltuklarınızın açılır ve bazalı olmasına ve aynı şekilde yatağınızın da bazalı olmasına özen gösterin. Yorgan yastık gibi ihtiyacınız olan büyük eşyalarınızın depolamak için size faydalı olacak hem de bu eşyalar göz önünde olmadığı için dağınık bir görüntü oluşmayacaktır. Dekoratif kutular ve sepetler ıvır zıvır eşyalarınızı toplamak için işinize yarayacak hem de dekorasyonunuza şık bir hava katacaktır.

Stüdyo daireniz yerden yüksekliği fazla ise asma tavanla birlikte kendinize yatak odası ve ya çalışma odası için alan yaratabilirsiniz.

 

stüdyo-daire-dekorasyonu

 

Canlı renklerden hoşlanıyor ve bu renkleri stüdyo dairesi dekorasyonunuzda kullanmak istiyorsanız bunu tüm evinizde kullanmak yerine tek bir eşya ya da alanda kullanın. Mesela tekli koltuğunuzda, kanepenizde yada aksesuarlarınızda uygulayabilirsiniz. Çok fazla renk kullanmaktan kaçının. Fazla renk karmaşaya yol açacağı gibi az renk de bir o kadar sade ve şık bir dekorasyon elde etmenizi sağlayacaktır.

Açılır-kapanır masalar her zaman hayat kurtarıcıdır. Bu masaları en küçük boya geldiğinde bilgisayarınız için kullanabilir açıldığı zamanda ise yemek yemek için kullanabilirsiniz. Kapaklı dolaplar yerine sürgülü gardrop modellerini seçerseniz alandan daha fazla yararlanabilirsiniz.

Yorum Bırakın