Yatak Odası Dekorasyonu

Gönderildi Editor 26/04/2019 0 Yorumlar

Yatak Odası Dekorasyonu. Yatak odalarımız günün tüm yorgunluğunu stresini geride bıraktığımız ve yeni güne dinlenmiş, rahatlamış ve enerjik olarak başladığımız alanlarımızdır. Yatak odaları bizim en mahrem yerimizdir. Diğer odaların dekorasyonundan farklı olarak yatak odasını yalnızca kendi zevklerimize göre dekore edebiliriz.

 

yatak-odasi-dekorasyonu

 

Yatak odanızın duvarlarının rengini yatak odasını hangi tarzda dekore edeceğinize karar verdikten sonra seçmelisiniz. Bunun nedeni her mobilya ile her rengin birbirine uymamasıdır. Yatak odalarımız bizim dinlenme alanlarımız olduğundan burada dinlendirici etkisi olan sakin ve pastel tonlu renkler tercih etmeliyiz. Bu renklerin başında beyaz, bej, mint yeşili ve mavinin tonları gelir. Duvarlarda farklılık yaratmak isterseniz kırmızı rengin romantik ve enerji veren etkisinden faydalanabilirsiniz. Fakat kırmızıyı yoğun olarak kullanmak size huzursuzluk verecektir. Bu yüzden dozunu iyi ayarlamakta fayda var. Son dönemde dekorasyonda yükselen renk mor rengini ve lila tonlarını kullanabilirsiniz. Mor renk ile hem romantik hem de sakin bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Yatak odası tavanlarınızda gergi tavan, asma tavan yaptırabilir hatta yatağınızın üstüne gelen tarafı ayna ile kaplatarak sıradanlıktan uzak bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz

 

yatak-odasi-dekorasyonu

 

Bu yıl yatak başlıkları oldukça moda. Kadife ve kapitoneli olanları muhakkak yatak odası dekorasyonunuzda muhakkak kullanın. Yatak arkasında kalan duvarı duvar kağıdı ile kaplayabilir, büyük bir fotoğraf asabilir ya da kitaplarınızı koymak için farklı boyutlarda raflar yaptırabilirsiniz.

Yatak odasının olmazsa olmazlarınızdan biri de aynalardır. Yatak odasında kullanacağınız ayna odaya hem derinlik katacak hem de odanızı daha geniş göstermesini sağlayacaktır. Yatak odanız küçükse ve ekstra bir ayna koymaya yeriniz yoksa yatak odası takımınızın dolaplarını kesinlikle aynalı olanlardan seçmelisiniz.

Evinizde fazladan bir giyinme odası yoksa ve yatak odasını ayı zamanda bu iş içinde kullanıyorsanız fazladan depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. Dolaplarını çok gözlü ve bol raflı olanlardan seçmeniz sizin için büyük avantaj olacaktır.  Yatağınızın bazalı olması da yatak örtüsü, nevresim gibi büyük eşyalarınız için toparlayıcı olacaktır. Yatak ucuna koyacağınız sandıklı biz pufu da depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Yatak odası aydınlatmanız için abajurla ya da yatak başlığının iki tarafına monte edeceğiniz apliklerden faydalanabilirsiniz.

Son olarak yatak odası halı seçimini büyük halıdan yana değil paspas,kilim gibi daha ince dokusu olanlardan yana yapmalısınız. 

Yorum Bırakın